Nakup starega Hrošča kot prvi avto

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
wasic
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 11
Pridružen: Nedelja 25.1.2015 15:30:23
Moja vozila: nic

Nakup starega Hrošča kot prvi avto

Odgovor Napisal/-a wasic »

Zdravo!
Star sem skoraj 18 let in okoli zacetka poletja bom verjetno naredil izpit za avto. Kot prvi avto bi si zelo želel kupiti Hrošča, saj so mi že od nekdaj atraktivni. Glede porabe me ne skrbi. Zanima me naslednje:
Ali se mi splača kupit hrošča, kljub temu da nimam predhodnjega znanja o avtomobilih( ne znam popravljati)
Koliko denarja bi bilo potrebno vložiti(cca.) v nakup hrošča
Ali je avto dovolj zanesljiv da bi se lahko naprimer na različna potovanja po sloveniji odpeljal(poleti) brez skrbi, da bi mi nekje za vogalom crknu. Pa glede pregrevanja, a ma kdo od vas problem s tem?

Lp. Vasja :wink:
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Re: Nakup starega Hrošča kot prvi avto

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Pred 20 leti sem razmišljal podobno. Hotel sem imeti hrošča, ni pa me zanimalo, kaj se bo zgodilo, če mi bo kje crnil.
Sčasoma sem se naučil osnov mehanike in težav, ki se lahko zgodijo na cesti.

Tako, da ... go for it. Kupi si avto za katerega imaš dovolj globoke žepe. Vse ostalo bo prišlo samo....
wasic
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 11
Pridružen: Nedelja 25.1.2015 15:30:23
Moja vozila: nic

Re: Nakup starega Hrošča kot prvi avto

Odgovor Napisal/-a wasic »

Klemen Klemen napisal/-a:Pred 20 leti sem razmišljal podobno. Hotel sem imeti hrošča, ni pa me zanimalo, kaj se bo zgodilo, če mi bo kje crnil.
Sčasoma sem se naučil osnov mehanike in težav, ki se lahko zgodijo na cesti.

Tako, da ... go for it. Kupi si avto za katerega imaš dovolj globoke žepe. Vse ostalo bo prišlo samo....
Ok, hvala za odgovor. Kaj pa misliš, koliko bi moral odšteti za nakup in koliko po nakupu?. Pa ti si imel probleme s hroščom ali ne?
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Re: Nakup starega Hrošča kot prvi avto

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Ni bilo nerešljivih problemov :D

Za tvoj prvi avto bi bilo 1500€ dovolj....

Tale bi bil za tebe idealen. Majhen motor, da se naučiš voziti in po slikah dobro ohranjen.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... %E8%201200
wasic
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 11
Pridružen: Nedelja 25.1.2015 15:30:23
Moja vozila: nic

Re: Nakup starega Hrošča kot prvi avto

Odgovor Napisal/-a wasic »

ker na starodobniku.net ne smem pisat o avtomobilih, ki niso oldtimerji, me zanima kaj si mislite o golf 3 bencinarjih kot sta ta2: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... f%20rabbit , http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... T%20MENJAM
Zdita se mi sumljivo poceni vendar ker nisem v avtomobilskih vodah raje povprasam za nasvet.
Lp
Uporabniški avatar
marcel_mastnak
Ornk hroščar
Prispevkov: 248
Pridružen: Sobota 20.1.2007 17:54:01
Kraj: Celje

Re: Nakup starega Hrošča kot prvi avto

Odgovor Napisal/-a marcel_mastnak »

Drugi je še eventuelno uporaben če se ti to dopade čeprav sta znotraj oba pogreb. Od takega motorja pa ne pričakuj kake eksplozivnosti ali kaj u tem slogu :D Je pa z prvi auto čist ql če se ti dopade. Vsekakor si na pravi poti kar se tiče porekla in vrste goriva ;)
Naj bo pes, auto al pa motor NEMC MORE BIT!
wasic
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 11
Pridružen: Nedelja 25.1.2015 15:30:23
Moja vozila: nic

Re: Nakup starega Hrošča kot prvi avto

Odgovor Napisal/-a wasic »

Meni je samo važno da je bencinar, pa da je al vw al honda al toyota al pa kaka premium firma :D. Drugač pa za voznika začetnika več ko 100 konju baje itak ni fajn vozit ker smo se dost storasti in tak. Avta sta mi oba supr zrihtana strah me je sam da je kaka napaka v motorju da bi mi crknu al pa da je podn gniu al pa mogoce stvar s kljucavnico ki je bil problem pri nasem kljucu( zlomljena in vcasih avto vzgal vcasih pa ne)
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Re: Nakup starega Hrošča kot prvi avto

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Če boš pisal, da bi imel VW, Toyoto al pa Hondo tudi tukaj ne boš smel več dolgo pisat, ker tukaj je VW premium firma! :D

zlo-, zlo-, zlo-, zlo-, zlo-, zlo-,
Oddaj odgovor