IZLET NA ROGLO 3. oktober 2020

Srečanja, za člane kluba in povabljence.

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Ata Krebs
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1314
Pridružen: Sobota 8.11.2008 22:18:29
Moja vozila: 1958 VW hrošč
Kraj: Maribor

IZLET NA ROGLO 3. oktober 2020

Odgovor Napisal/-a Ata Krebs »

Ker je bila letošnja hroščarska sezona izredno klavrna, smo se odločili, da se v tem jesenskem času vsaj malo popeljemo naokrog. Šli bomo na Pohorje in sicer na Roglo, kjer bomo raziskali in užili Pot med krošnjami. Podali se bomo na 1043 m dolgo pot na višini do 20 m ter si ogledali naravo, kot jo vidijo le ptice. Najvišja točka na tej poti med krošnjami je razgledni stolp, visok 37 m, ki nam bo ponudil dih jemajoč razgled daleč naokoli. Če bo vreme jasno, bomo v daljavi uzrli tudi Triglav. Da pa ne bomo pešačili tudi navzdol, si bomo lahko za 2 EUR privoščili spust po več kot 60m dolgem toboganu. Preizkusili se bomo lahko tudi v poletnem sankanju, se sprehodili okoli umetnega jezera, naredili nekaj za telo z obiskom 7. energijskih točk, zdravilnih za hrbtenico ,ledvice, mehur, trebuh, srce, grlo in glavo ter se nenazadnje tudi sprehodili med kravami, ki se prosto pasejo po širnih pašnikih. Seveda, če bodo v začetku oktobra še vedno na Rogli. Na Rogli bi ostali predvidoma cca 4 ure.
Kar se tiče hrane, se bomo držali tiste planinske - hrana iz nahrbtnika. Seveda pa je na Rogli kar nekaj restavracij, kjer je mogoče dobiti kaj za pod zob. Skupinsko kosilo ne bo organizirano, seveda pa bo vsak, ki bo to želel, našel kakšen lokal, kjer bo lahko kaj pojedel, na svoje stroške, seveda.
Datum izleta je torej 3.oktober 2020. Zbirališče bo ob 10. uri na OMV črpalki takoj po izvozu z avtoceste Slovenske Konjice ( če se boste pripeljali po avtocesti ) ali pa pred marketom Spar v Zrečah, ( ob glavni cesti takoj ob krožišču v Zrečah ) če boste prišli po stari cesti. Tisti, ki boste krenili iz Ljubljane ali okolice, pa se boste že dogovorili, kje bo vaš start.
Vstopnina za Pot med krošnjami znaša 10 EUR, za skupine nad 15 oseb pa 8 EUR po glavi. Spust po toboganu je vreden, kot sem že napisal, 2 EUR, gobova župa pa stane 4,90 EUR. Ostalih cen ne poznam.
Rogla leži na višini 1.517 m in v oktobru tam temperature bolj redko presežejo 15-17 stopinj Celzija. Ne zanašajte se na toploto v dolini in oblecite se primerno.
V primeru izrazito slabe vremenske napovedi bomo izlet morali odpovedat, se bo pa to seveda vedelo nekaj dni prej.
Pa še to : prijave za izlet niso obvezne, bi pa bilo vseeno zaželjeno, da se vsak, ki se izleta kani udeležiti, napiše oz potrdi svojo udeležbo kar tu, na forumu ali facebooku, da vsaj približnbo vemo, koga še počakat, če bi slučajno zamujal par minut.
To je to in seveda, vabljeni vsi !!
Zrel sem za v nebesa!
Uporabniški avatar
anchy
Pripravnik za oldtimer hroščarja
Prispevkov: 640
Pridružen: Četrtek 9.8.2007 10:12:54
Kraj: mengeš

Re: IZLET NA ROGLO 3. oktober 2020

Odgovor Napisal/-a anchy »

Vsi, ki pa nas pot vodi mimo počivališča ⛔️ Lukovica na AC (Petrol)⛔️, se dobimo tam ob ⏰07:50 uri. Vse kavoljubce ☕️☕️🥐🥐obveščamo, da je odhod
🚗 ob 08:00 uri 🚗,zato vam svetujemo prihod na počivališče kakšno minuto ali dve prej   😉
Uporabniški avatar
Toni
Pripravnik za oldtimer hroščarja
Prispevkov: 643
Pridružen: Četrtek 16.3.2006 16:51:02
Kraj: Ljubljana
CONTACT:

Re: IZLET NA ROGLO 3. oktober 2020

Odgovor Napisal/-a Toni »

Pridem 👍
Herbie Fully Loaded
Ata Krebs
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1314
Pridružen: Sobota 8.11.2008 22:18:29
Moja vozila: 1958 VW hrošč
Kraj: Maribor

Re: IZLET NA ROGLO 3. oktober 2020

Odgovor Napisal/-a Ata Krebs »

Kljub temu, da je vreme v teh dneh zelo spremenljivo, pa je dežurni vremenoslovec sporočil, da bi sobota utegnila biti lepa in brez dežja, čeprav v tem trenutku kaže nekoliko drugače. Počakajmo do četrtka, ko bo vremenska slika bolj jasna in takrat bomo zvečer dokončno napisali, ali je izlet na Roglo prestavljen ali odpovedan ali pa bomo, kar verjamem, naše druženje nemoteno izpeljali.
Kar nekaj posadk namreč že nestrpno pričakuje ta izlet in ni vrag, da nam tudi vreme ne bi prisluhnilo.
Zrel sem za v nebesa!
Ata Krebs
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1314
Pridružen: Sobota 8.11.2008 22:18:29
Moja vozila: 1958 VW hrošč
Kraj: Maribor

Re: IZLET NA ROGLO 3. oktober 2020

Odgovor Napisal/-a Ata Krebs »

Izlet na Roglo to soboto BO izpeljan po planu. Vremensko napoved spremljamo že več dni na različnih vremenskih portalih in povsod je še vedno predvidena sicer delno oblačna sobota, dež pa se naj bi pojavil šele po 17. uri. Glede na to, da bomo Roglo zapustili predvidoma ob 15. uri, bomo očitno ostali nepremočeni. Tisti, ki boste prišli iz zahodnega dela Slovenije, se nikar ne ustrašite jutranjega dežja, saj bo le-ta prisoten le na zahodu države, vi pa se boste odpeljali proti soncu. Tudi temperature naj na Rogli v soboto presegle 17 stopinj, pomeni, da tudi kakšen kratek rokav ne bo odveč, nikakor pa ne pozabite tudi na kakšno toplejše oblačilo. Malo bo namreč tudi vetrovno.
Za vse ostalo velja, kot je bilo zapisano že v najavi izleta. Vstopnina za pot med krošnjami je za skupine torej 8 EUR po osebi. Sistem nakupa vstopnic pa je tak, da gre ena oseba po karte za celo skupino. Denar bomo pobrali takoj, ko se parkiramo na Rogli, zato, prosim, počakajte pri avtomobilih, da denar poberemo ter skupaj odidemo do vstopnega mesta za Pot med krošnjami. Imenitno bi bilo, če boste lahko pripravili točne zneske, zdaj, ali 8 EUR ali za dve osebi 16, ker bo sicer nastal problem z vračanjem denarja, težko pa si bo tudi zapomniti za n.pr. 20 ljudi, kdo je dal bankovec za 10, 20 ali 50 EUR.
Po zadnjih informacijah pridejo tudi posadke z Dolenjskega konca, pa tudi iz Prekmurja. Več nas bo, lepše nam bo in prav veselimo se že vaše udeležbe !!
Pa ne pozabite na maske ( za v lokale, ne za ostalo )
Zrel sem za v nebesa!
Ata Krebs
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1314
Pridružen: Sobota 8.11.2008 22:18:29
Moja vozila: 1958 VW hrošč
Kraj: Maribor

Re: IZLET NA ROGLO 3. oktober 2020

Odgovor Napisal/-a Ata Krebs »

Še to - tisti, ki nas boste počakali pri Sparu v Zrečah, bodite pripravljeni za nadaljevanje poti okrog 10.45 ali pa kakšno minuto prej, da se nam priključite, ker je bolje, da tam ne delamo gužve in bomo raje z vožnjo po izvozu iz krožišča kar nadaljevali.
Zrel sem za v nebesa!
Ata Krebs
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1314
Pridružen: Sobota 8.11.2008 22:18:29
Moja vozila: 1958 VW hrošč
Kraj: Maribor

Re: IZLET NA ROGLO 3. oktober 2020

Odgovor Napisal/-a Ata Krebs »

Ura je 20.30 in na Štajerskem koncu imamo skoraj jasno vreme ( vidim zvezde ) in zavidljivih 16 stopinj Celzija. Kar pa se tiče Rogle, nas bo nekaj čez enajsto uro jutri dopoldan, ko bomo predvidoma prispeli tja, pričakalo oblačno vreme in ugodnih 15-16 stopinj. Kasneje se bo predvidoma po napovedih celo pokazalo sonce, zrak pa naj bi se ogrel celo tja do 19 stopinj. Bo nekoliko vetrovno, prve kaplje dežja pa se naj bi pojavile tam proti 17. uri, ko bomo mi že zdavnaj v dolini in na poti domov, nekateri morda celo že doma.
Če še vedno vagate med iti ali ne iti, vam bodo te informacije nemara olajšale odločitev in najbolje bo, da si avtomobilske ključe pripravite kar takoj. Pa nikar se tisti iz zahodnega konca Slovenije ne ustrašite jutranjega dežja, ki vas bo nemara pozdravil, ko se boste prebudili. Proti Rogli se bo namreč, kot sem zgoraj navedel, dež priklatil šele v drugi polovici popoldneva.
Mi vas pričakujemo in zagotovo se bomo imeli fajn, pa še slastno juho iz pohorskih jurčkov ter štrudl iz borovnic, nabranih prav tako na Pohorju, si boste lahko privoščili.
Se vidimo jutri ob 10.00 !!
Zrel sem za v nebesa!
Ata Krebs
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1314
Pridružen: Sobota 8.11.2008 22:18:29
Moja vozila: 1958 VW hrošč
Kraj: Maribor

Re: IZLET NA ROGLO 3. oktober 2020

Odgovor Napisal/-a Ata Krebs »

Tako, pa je izlet na Roglo za nami. Iskrena hvala vsem, ki ste se, kljub nekoliko dvomljivi vremenski napovedi, izleta udeležili. S tem ste nedvomno pokazali, da znate ceniti trud okoli organizacije takšnega načina druženja. Meni je bilo zelo lepo, verjamem, da tudi vam. Pa čeprav nas je nebo z dežnimi kapljami počastilo nekoliko prej, kot smo pričakovali. Pot nad krošnjami smo opravili, delno tudi energijske točke, za ostale proste aktivnosti pa je tokrat žal zmanjkalo prizanesljivosti vremena. Čeprav, ko smo Roglo zapuščali tisti ta zadnji, je dež že ponehal in tudi megla se je dvignila, v dolini v Zrečah pa nas je ponovno pričakalo sonce.
Hvala še enkrat vsem udeležencem, posebej še vam, ki niste člani Hrošč kluba Slovenija, pa ste se izleta udeležili in s tem še enkrat potrdili, da v tem našem hroščarskem svetu res ni nobenih meja. Pa ni vas bilo malo !!
Vidimo se na naslednji vožnji, skoraj zagotovo še letos, ko se bomo verjetno napotili na potepanje po delu Gorenjske.
Zrel sem za v nebesa!
Oddaj odgovor