Barvanje menjalnika eno vprašanje

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
prekmurec
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 23
Pridružen: Sobota 28.7.2012 13:19:57

Barvanje menjalnika eno vprašanje

Odgovor Napisal/-a prekmurec »

Torej kot naslov pove se pripravljam za zunanje čiščenje in barvanje menjalnika z mokrimi polosovinami.Sedaj pa imam en problem oziroma posledično vprašanje.Rad bi temeljito očistil menjalnik in zaradi tega bi rad odstranil polosovine da lahko speskam ohišje polosovin (vem da sem najbrž napisal malce čudno vendar nevem pravilnega izraza zato prilagam še sliko)
Slika
Zdaj pa me skrbi ker ob tem izteče iz menjalnika olje in jaz bi to obnovo pač raztegnil na čas skozi zimske dni in se bojim da bi prišlo do rjavenja pogonskih delov menjalnika.Ali lahko pustim menjalnik dlje časa (3-5 mescev) brez olja in polosovin?Vem da je to dolg čas in se boste najbrž spraševali zakaj tako počasi obnavljati čeprav ni to tako veliko delo.odgovor na to vprašanje je ker imam pač nažalost omejene finance in bom delal pač v mejah zmožnosti.Prosim vse ki ste izkušeni z tem da mi pomagate z odgovorom oziroma nasvetom.Vsak tudi najmanjši nasvet je dobrodošel.
Torej se lahko pusti menjalnik brez polosovin da nebo nobenih posledic na daljši rok?
Hvala
Lp
prekmurec
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 23
Pridružen: Sobota 28.7.2012 13:19:57

Re: Barvanje menjalnika eno vprašanje

Odgovor Napisal/-a prekmurec »

Torej nihče neve ali se lahko menjalnik pusti daljši čas brez olja da nebi prčeli rjavet notranji pogonski deli?
KdF
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 53
Pridružen: Sobota 8.12.2007 11:12:53

Re: Barvanje menjalnika eno vprašanje

Odgovor Napisal/-a KdF »

Če samo iztočiš olje iz menjalnika zobniki še vedno ostanejo mastni. Torej nebi smelo rjaveti, ob predpostavki, da bo v suhem prostoru. Drugače pa naredi neke provizorične zapore in daj olje nazaj.
Priponke
porsche gearbox 029.jpg
porsche gearbox 029.jpg (106 KiB) Videno 3038 krat
HROŠČ SODI K DRUŽINI, LE DA STANUJE V GARAŽI.
Oddaj odgovor