S hroščem na izlet

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Uporabniški avatar
vogel
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 63
Pridružen: Sreda 1.11.2006 19:00:12
Kraj: Ljubljana

S hroščem na izlet

Odgovor Napisal/-a vogel »

Zdravo,

torej, z hroščem se odpravljam na krajši izlet (cca 400km+, 3 dni). pot vključuje tudi prelaz (Vršič). Avto bo tudi precej naložen (vse za kampiranje za 2 osebi). Servis na avtu je bil nazadnje narejen zgodaj lansko leto, od takrat sem naredil le cca 300km, avto pa je v suhi topli garaži.

Ker pa grem prvič na daljšo pot z hroščem me zanima nekaj stvari:
- kaj je od "rezervih delov" je priporočljivo imeti s seboj? svečke? platine? jermen? rezervne varovalke?
- kaj od orodja je "must have" s seboj?
- kaj preveriti na avtu pred odhodom?

Vsak nasvet mi bo prišel prav, da ne zabluzim in ostanem nekje že prvi dan :D
wasic
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 11
Pridružen: Nedelja 25.1.2015 15:30:23
Moja vozila: nic

Re: S hroščem na izlet

Odgovor Napisal/-a wasic »

Uporabniški avatar
vogel
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 63
Pridružen: Sreda 1.11.2006 19:00:12
Kraj: Ljubljana

Re: S hroščem na izlet

Odgovor Napisal/-a vogel »

Super, hvala za tale link, je vse lepo prikazano :D

Me pa vseeno še zanima, kaj ostali vozite s seboj (verjetno ne vsega tega, kar je v videu, ali pač? )
Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Re: S hroščem na izlet

Odgovor Napisal/-a Samo. »

velika dvigalka, cevne klešče, sekira, set ključev, set tesnil frgazerja, elektrokleme, rezervna benz pumpa, rezervn frtajler, tesnila pokrovov glav, neki benz cevi, vezice, gas in kuplung zajla... evo s tako rezervo od mladenovca do belgije nisem obstal na cesti :D in tudi ne nihče iz ekipe, ki smo vozili skupaj.
če nimaš svojih sanj, nimaš ničesar
Cox
Tafrišn
Prispevkov: 6
Pridružen: Petek 2.1.2015 15:27:48
Moja vozila: W123

Re: S hroščem na izlet

Odgovor Napisal/-a Cox »

Samo. napisal/-a:velika dvigalka, cevne klešče, sekira, set ključev, set tesnil frgazerja, elektrokleme, rezervna benz pumpa, rezervn frtajler, tesnila pokrovov glav, neki benz cevi, vezice, gas in kuplung zajla... evo s tako rezervo od mladenovca do belgije nisem obstal na cesti :D in tudi ne nihče iz ekipe, ki smo vozili skupaj.
Bi se kr strinjal .. kake majnše stvari ki bi ti znale crknit (menjalnik ipd.), pa itak kupiš od kakega mimoidočega in na poti in zamnejaš... edino kar je Samo pozabil da je še pametno vzet zraven je telefosnka številka in račun za plačano asistenco od amzs :D
Uporabniški avatar
bostjanr71
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 93
Pridružen: Petek 6.6.2008 12:29:51
Kraj: Kamnik

Re: S hroščem na izlet

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

Tudi jaz sem včasih malo traumiral zaradi tega, kaj vse se lahko zgodi, z leti pa sem bistveno mirnejši. Mi smo šli do Makedonije (preko Madžarske, Romunije in Bolgarije) samo z enim rezervnim jermenom (dva smo ga kupili že pred par leti, ko se nam je en strgal v Sarajevu, od takrat pa je rezervni še vedno nedotaknjen v avtu), pa škatlico z osnovnim orodjem, če se kak šraufek kje odšraufa pa kaka šipa "dol pade".. :roll:

...in par telefonskimi številkami članov Yu VW klubov! Niti ene telefonske nismo nucali v šestih letih. :wink:

Khm, verjetno res velja, tisto, da ima neumen kmet debel krompir, hehe :oops:
KOMBIT CHAPTER
Bodimo realni, zahtevajmo nemogoče!
Ernesto Che Guevara
Oddaj odgovor