"športni filter"

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
lukec88
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 15
Pridružen: Nedelja 1.2.2015 16:32:26
Moja vozila: 1303J

"športni filter"

Odgovor Napisal/-a lukec88 »

Lep pozdrav.
Zanima me vaše mnenje kak se kaj odnesejo "športni" filtri na hroščih. Gre pa sicer za 1.3 dvo kanalni motor in originalen fergazer. Bi pa vzel kakšnega kromiranega. Kak se potem obnaša fergazer, kakšna je poraba ali je dobro da dobi več lufta ali slabo itd...
Hvala sm61.gif
Uporabniški avatar
marcel_mastnak
Ornk hroščar
Prispevkov: 248
Pridružen: Sobota 20.1.2007 17:54:01
Kraj: Celje

Re: "športni filter"

Odgovor Napisal/-a marcel_mastnak »

šprotni filter sam po sebi ne da nič kaj moči. Sam zvok ki je lahk pri določenih obratih tudi moteč. Če pa se v filtru skrivajo primerni lijaki potem pa je zadeva drugačna ampak s5 pride do izraza šele pri primernem izpušnem sistemu in odmični gredi... Če češ moč dobit. Če se ti gre pa sam za glas pa bo sam filter dost...
Naj bo pes, auto al pa motor NEMC MORE BIT!
lukec88
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 15
Pridružen: Nedelja 1.2.2015 16:32:26
Moja vozila: 1303J

Re: "športni filter"

Odgovor Napisal/-a lukec88 »

ja ne gre se mi toliko za moč bolj me zanima zvok ter style :) se mi zlo dopadejo ti filtri na fergazerjih. Za moč pa tak pride gor 4v1 izpušni ampak še čakam na njega. Mi lahko mogoče postaš kako stran kje bi si jaz to lahko pogledal pa tudi po možnosti naročil? Hvala sm61.gif
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Re: "športni filter"

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

lukec88 napisal/-a:Lep pozdrav.
Zanima me vaše mnenje kak se kaj odnesejo "športni" filtri na hroščih. Gre pa sicer za 1.3 dvo kanalni motor in originalen fergazer. Bi pa vzel kakšnega kromiranega. Kak se potem obnaša fergazer, kakšna je poraba ali je dobro da dobi več lufta ali slabo itd...
Hvala sm61.gif
Za 1,3 motor in originalen frgazer je najboljše da kar obdržiš klasični filter res da je originalna oblika malo zastarela a verjemi, da bo motor bolj zadovoljen z njim kot z nekim šminkerskim filtrom. Ja sem probal že vsega in svašta ali za originalen frgazer je najboljši originalen filter sploh pa v obdobjih ko je malo hladnejše zunaj.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Oddaj odgovor