Hrošč na LPG

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Uporabniški avatar
twnc
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 25
Pridružen: Sobota 23.11.2013 11:47:05
Moja vozila: zaenkrat samo podvozje z motorjem :D

Hrošč na LPG

Odgovor Napisal/-a twnc »

Pozdravljeni, se da dobiti za hrošča LPG sistem?
Uporabniški avatar
mcmarco
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 19
Pridružen: Četrtek 24.8.2006 6:23:29
Kraj: Brezje

Re: Hrošč na LPG

Odgovor Napisal/-a mcmarco »

Vse se da, samo najprej seveda preveri, če slovenski zakoni sploh dopuščajo vgradnjo plina v zračno hlajene motorje. Lahko poiščeš eno strejšo lovato plinsko napravo pa bo šlo. Mislim, da ponujajo tudi nove napeljave za vozila z vplinjačem. Povprašaj pri ponudnikih. S staro bo verjetno kup težav, saj bo potrebno menjat membrane in narediti atest. Urediti bo potrebno tudi gretje uparjalnika z vodo. Lovato sem omenil zato, ker sem jo sam imel v audiju 80 približno 25 let nazaj. Tankali smo pa kar iz gospodinjskih plinskih jeklenk, a se takrat računica ni izšla. Uradno si takrat plin nalil lahko samo v večjih mestih. Na obali mislim, da je bilo več možnosti, ker so bile plinske naprave popularne predvsem v Italiji. Pred vgradnjo moraš razmisliti tudi o prostoru za vgradnjo rezervoarja, saj le ta ni zanemarljiv. Če pobrskaš malo po netu boš našel primere vgradnje LPG v hrošča. Nekaj takšnih predelav se vozi po srbiji.
VW T3_ 1980_ aircooled
luka32
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 28
Pridružen: Ponedeljek 17.3.2008 8:09:59

Re: Hrošč na LPG

Odgovor Napisal/-a luka32 »

Glavno prašanje je ZAKAJ?
Uporabniški avatar
twnc
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 25
Pridružen: Sobota 23.11.2013 11:47:05
Moja vozila: zaenkrat samo podvozje z motorjem :D

Re: Hrošč na LPG

Odgovor Napisal/-a twnc »

mcmarco napisal/-a:Vse se da, samo najprej seveda preveri, če slovenski zakoni sploh dopuščajo vgradnjo plina v zračno hlajene motorje. Lahko poiščeš eno strejšo lovato plinsko napravo pa bo šlo. Mislim, da ponujajo tudi nove napeljave za vozila z vplinjačem. Povprašaj pri ponudnikih. S staro bo verjetno kup težav, saj bo potrebno menjat membrane in narediti atest. Urediti bo potrebno tudi gretje uparjalnika z vodo. Lovato sem omenil zato, ker sem jo sam imel v audiju 80 približno 25 let nazaj. Tankali smo pa kar iz gospodinjskih plinskih jeklenk, a se takrat računica ni izšla. Uradno si takrat plin nalil lahko samo v večjih mestih. Na obali mislim, da je bilo več možnosti, ker so bile plinske naprave popularne predvsem v Italiji. Pred vgradnjo moraš razmisliti tudi o prostoru za vgradnjo rezervoarja, saj le ta ni zanemarljiv. Če pobrskaš malo po netu boš našel primere vgradnje LPG v hrošča. Nekaj takšnih predelav se vozi po srbiji.
Mhmm.

Zakaj naj bi bili zračno hlajeni motorji problem pri vgradnji plina po zakonski plati, ali imajo morda kakšno slabost?

Hvala za odgovor :)
Uporabniški avatar
marcel_mastnak
Ornk hroščar
Prispevkov: 248
Pridružen: Sobota 20.1.2007 17:54:01
Kraj: Celje

Re: Hrošč na LPG

Odgovor Napisal/-a marcel_mastnak »

euronorma je slabost... Sej me ne briga ampak človek a ti bi use kar te zanima imel al si sam tolk vedoželn ker zanima te use sam originaln hrošč ne. Kaj pa trenutno poseduješ če nism preradovedn?
Naj bo pes, auto al pa motor NEMC MORE BIT!
Oddaj odgovor