1303 J

Predtavitve uporabnikov foruma

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
DomenG
Tafrišn
Prispevkov: 5
Pridružen: Nedelja 29.4.2018 9:31:45
Moja vozila: VW 1303

1303 J

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Zdravo vsem!
Sem domen z goriške, in po novem lastnik hrošča! Gre se za 1303 jugoslovana, ki pa je bil pri prejšnjem lastniku (imel ga je 20 let) deležen dodelave na 1600ccm, dvojni weber, elektronski vžig, filter in hladilnik olja. Prav tako so spredaj montirane disk zavore, nekoliko je znižan. Okoli leta 2002 je bil kompletno prebarvan, podi znotraj in zunaj so v beli epoxi barvi, da se hitreje vidi, če bi se pojavila rja.
Za nakup tega sem se odločil, ker sem iskal vozilo z dobro osnovo, kateremu bi bilo potrebno naredit notranjost. Ker se s tem ukvarjam bi rad avto znotraj naredil tako kot si želim.
Poleti se bom vozil s takšnim kot je, za zimo pa planiram se lotit dela. Potrebno bo na novo polakirat streho, nekaj grint okoli... Nato pa notranjost; oblačenje armature, nov strop, novi vratni paneli, na novo stoli, ter talne obloge. Ob tej priliki bi zamenjal še tesnila oken, ker jih bo treba ven pobrat. Prav tako bi pomenjal tudi vsa ostala tesnila-havba, vrata...
Motor nekoliko masti, bom v prihodnjih dneh ga dal na dvigalo in pogleda. Tudi olje je sedaj not preredko (5-40), verjetno bi bolj ustrezalo nekaj 15-40?
Živcira me še izpuh, tako neumno je postavljen, bo treba namestit nekaj drugega.
Še nekaj slik :wink:
Priponke
IMG_2623.JPG
IMG_2623.JPG (106.9 KiB) Videno 3685 krat
DomenG
Tafrišn
Prispevkov: 5
Pridružen: Nedelja 29.4.2018 9:31:45
Moja vozila: VW 1303

Re: 1303 J

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Ja hvala, sem že mislil, da ni nikogar več tle gor :D :D
Prvo vprašanje(vprašanja);
kje se splača gledat za dele (hofmana poznam). Potreboval bi zadnje luči komplet, stekla žmigovcev z gumicami na blatnikih spredaj... Ali imajo vsi hrošči vzvratne luči? Namreč pri tem sem opazil, da žarnic da vzvratni ni v luči, nisem pa še pogledal, če so kabli sploh priključeni.
Kako je glede oljnega servisa, ali euroton in podobne trgovine imajo komplet tesnil za "pokrovček" pri menjavi?
DomenG
Tafrišn
Prispevkov: 5
Pridružen: Nedelja 29.4.2018 9:31:45
Moja vozila: VW 1303

Re: 1303 J

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Zdravo,
koliko in katero olje bi se priporočalo? Sedaj je noter nevem zakaj 5w40 olje... Kaj bi raje dal, 15w40 ali mogoče kar 20w50? Je pa 1.6 mašina.
Oddaj odgovor