Težave z elektriko

Če imate probleme, napišite in vam bomo svetovali, če imate nasvete, jih povejte tudi drugim,.....

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Herbi
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 17
Pridružen: Četrtek 27.12.2012 12:07:20
CONTACT:

Težave z elektriko

Odgovor Napisal/-a Herbi »

Pozdravljeni!
Imam precej zanimiv problem z elektriko. Stvar je v tem,da sem v hrošču zamenjal motor iz 1200 na 1300. Ko sem priklopil elektriko mi je skurilo platine.
Sprva sem mislil da sem narobe priklopil,vendar je priklopljeno prav.
Kasneje sem prišel do ugotovitve, da kakor priklopim električno dizo ali zaug, platine ne prekinjajo več in je v njih stalen tok,zato jih je skurilo. Poskusil sem z drugo dizo, drugo cinšpulo,vse sorte,ampak napaka ostaja.
Rihtal se je cel avto,a elektrike nič,ker je prej delovalo vse. Mi pa zdej v armaturi gori lučka za akomulator,čeprav altenator polni s cca 13V...
Ima kdo kakšno idejo,kje naj iščem napako?
Se je že kdaj komu naredilo kaj takega?
Slika je sedanje stanje,edino piksno sem odstranil s cinšpule,ker sem najprej sumil da je tam kaj prebijalo...
DSCF2021.JPG
DSCF2021.JPG (853.85 KiB) Videno 5153 krat
Nas še nikol ni zje*al... Če nismo zmogli,smo pa pustili :)
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Re: Težave z elektriko

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Še enkrat preglej če si res vse priklopil tako kot treba, jaz mislim da nisi. Se pravi platine morejo biti priklopljene na vžigalno tuljavo na priklop 1. Na priklop 15 pa plus iz ključavnice, zaug tuljave in diza. To preveri in javi situacijo.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Herbi
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 17
Pridružen: Četrtek 27.12.2012 12:07:20
CONTACT:

Re: Težave z elektriko

Odgovor Napisal/-a Herbi »

Ja, priklopljeno je bilo vse točno tako kot si napisal,pa se je kar pokadilo :(
Hec je tudi v tem,da avto brez priklopljenega forgazerja(diza,zaug) laufa brez problema. Kakor priklopim enega od teh dveh,platine ne prekinjajo več. Poskusil sem tudi brez priklopljenega kabla iz ključavnice,torej +, a je problem isti.
Torej sem sklepal da je problem na forgazerju, ali cinšpuli. Pa sem zamenjal 3 različne cinšpule, dizo s prejšnjega motorja,celo zaug sem odmontiral,a stvar je ista...
Nas še nikol ni zje*al... Če nismo zmogli,smo pa pustili :)
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Re: Težave z elektriko

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Tu more biti neka caka ki je nisi opazil, ne vem od kje si, če ti Izlake niso predaleč se pripelji pa bova to pogledala kaj te je*e..
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Herbi
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 17
Pridružen: Četrtek 27.12.2012 12:07:20
CONTACT:

Re: Težave z elektriko

Odgovor Napisal/-a Herbi »

Anton, jaz sem iz Prebolda in mi ni daleč,sam po teh slanih cestah mi ni za vozit... Če se ne urihta se pa vsekakor pripeljem,ker me pa že mal jezi tale uganka...
Speedy, o kakem minusu govorimo? Jaz imam prikljopljen + iz volana na + na cinšpuli, na drugi strani pa kabel iz platin in stvar dela. Če pa priklopim kabel zraven tega iz volana pa na npr. na dizo, platine ne prekinjajo več.
Mogoče problem kako merim? Merim namreč z merilnim instrumentom,ki ga nastavim na piskanje,kadar je krog sklenjen (ne vem točno kako se temu reče). Z enim preizkuševalcem se dotaknem platin na mirujočim delu, z drugim pa jih odmaknem. Ko so platine narazen, piskanje poneha,ko jih sklenem pa piska. To je kadar nimam priklopljenega forgazerja. Če ga priklopim, se piskanje nadaljuje tudi ko so platine narazen...
Nas še nikol ni zje*al... Če nismo zmogli,smo pa pustili :)
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Re: Težave z elektriko

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Sedaj pa že mene jezi ta tvoj problem. Gremo še enkrat iz ključavnice gre plus na špulo na mestu 15 (skoraj vse imajo to oznako če nima je potem +) na ta plus oziroma 15 je gor še priklopljena diza in navitje za čok. Drugi kontakt na cinšpuli je pa ponavadi označen z 1 in na to mesto gredo platine in nič drugega (razen če imaš obratomer). Se pravi iz frtailerja (platine) gre direkt na cinšpulo na točko 1. sporedno platinam imaš še kondenzator.

Če imaš tako zvezano in če je cinšpula dobra potem to more delat z priklopom diz ali brez tu nema trte mrte. :lol: :lol:
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Herbi
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 17
Pridružen: Četrtek 27.12.2012 12:07:20
CONTACT:

Re: Težave z elektriko

Odgovor Napisal/-a Herbi »

Točno tako je priklopljeno,že neštetokrat sem preveril,pa bom jutri, ko bom v delavnici še enkrat preveril in poslikal,ker me že pošteno piz*i tole...
Anton,se voziš kej po spodnji savinjski? Bi res prosil če bi hodu kaj tu okoli,da se mimogrede oglasiš,pa pogledaš...
Hec je,da tudi če + odklopim in imam priklopljeno samo platine in dizo, je problem isti, torej ta + ki pride od volana oz.ključavnice ni krivec. Ima mogoče kdo fertajler,da še to probam zamenjat,ker mi je že zmanjkalo idej kaj še naj...
A mogoče paše vertajler od 1200, ki ima visoko kapo na tega 1300 ki ima ta nizko? Bi poskusu še to zamenjat...
Nas še nikol ni zje*al... Če nismo zmogli,smo pa pustili :)
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Re: Težave z elektriko

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Moja vsako dnevna pot je Izlake- Novo mesto, tako da mimo grede se ne vozim, če ne boš res nič pogruntal bova se zmenila za eno nedeljo da pridem pogledat. Malo sem še studiral ker si rekel da avto dela brez prilopljene dize in čoka, kaj če imaš tam kaj prebrikano na platine pa nisi opazil. Možno je tudi to, da ko priklopiš dodatno breme na tisti plus in se ti zaradi slabe instalacije ali vložka na ključavnici sesede napetost in stvar ne dela. probaj priklopit samo dizo brez čoka ali obratno , da vidiš če je kakšna razlika.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Herbi
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 17
Pridružen: Četrtek 27.12.2012 12:07:20
CONTACT:

Re: Težave z elektriko

Odgovor Napisal/-a Herbi »

Tudi to sem poskušal. Napetost nima veze,ker platine ne prekinjajo tudi če nimam priklopljenega + in je priklopljena samo diza,samo zaug ali oboje in platine.
Nas še nikol ni zje*al... Če nismo zmogli,smo pa pustili :)
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Re: Težave z elektriko

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Dobr nima več smisla virtualno popravljat tvojo elektriko, ti si svoje naredil ne najdeš napake, sedaj smo na vrsti profesionalci.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Oddaj odgovor