Menjalnik ostal v 2 prestavi - hrošč 1200

Če imate probleme, napišite in vam bomo svetovali, če imate nasvete, jih povejte tudi drugim,.....

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
alesgrm81
Tafrišn
Prispevkov: 2
Pridružen: Sreda 18.5.2011 9:57:21

Menjalnik ostal v 2 prestavi - hrošč 1200

Odgovor Napisal/-a alesgrm81 »

Lep pozdrav vsem hroščarjem,

žal imam en velik problem, obračam se na vas v upanju, da je kdo že reševal tak problem. Hrošč 1200 z pripadajočim menjalnikom,pri spelovanju in pri prestavljanju ročice menjalnika v vzratno je menjalnik skočil v drugo prestavo (ni mi jasno kako) iz 2 prestave ga pa ne gre več. Bil bi hvaležen za kakeršnokoli informacijo glede reševanja problema oziroma razlage, kako je prišlo do tega ter kakšno rešitev predlagate.

Prav tako me zanima če ve kdo za kak dober motor 1600 z menjalnikom. Kako najhitreje odstranit motor ter menjalnik od karoserije, na kaj je treba biti pozoren pri razstavitvi menjalnika.

Zahvaljujem se vam za vse predloge ter informacije.
Uporabniški avatar
Kubi
expert za navijanje
Prispevkov: 162
Pridružen: Ponedeljek 1.5.2006 16:27:49
Kraj: POŽARNICE

Odgovor

Odgovor Napisal/-a Kubi »

Pod prestavno rocico je en pleh,ki preprecuje,da se zgodi,kar se je tebi.Lokacija druge prestave in vzvratne sta na na item mestu samo da moras pri vzvratni pritisniti rocico noter in prestaviti pri drugi pa samo prestavis.Ker si potegnil prehitro oziroma netocno so se vilice pod kapo menjalnika zataknile in je avto ostal v brzini ali med brzinama.Popravilo menjalnika ni prevec komplicirano je pa veliko sravbanja.Potrebno je odstraniti motor in menjalnik.Pri menjalniku je potrebno odstraniti prednjo kapo,pod njo pa so menjalne vilice,ki prestavljajo in jih je treba dati v prosti tek in sestaviti nazaj.
Menjalniki dolgi oziroma kratki se locujejo po oznakah in ne 1.2 ali 1.6.O tem je bilo na forumu ze napisano in si lahko poisces.[/i]
kubi
alesgrm81
Tafrišn
Prispevkov: 2
Pridružen: Sreda 18.5.2011 9:57:21

Odgovor Napisal/-a alesgrm81 »

Hvala...ne ostane mi druga, kot da veselo zaviham rokave:)
Oddaj odgovor