problem

Če imate probleme, napišite in vam bomo svetovali, če imate nasvete, jih povejte tudi drugim,.....

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
exide
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 66
Pridružen: Nedelja 23.7.2006 21:56:41
Kraj: Brezje
CONTACT:

problem

Odgovor Napisal/-a exide »

Imam en problem s štromarijo. Ko vklopim žmigovc se na števcu prižge rdeča lučka, drugače pa žmigovc deluje normalno oz. je delovalo normalno, sedaj ne dela ne žmigovc ne rdeča lučka, samo to mislim, da so kšne varovalke hin, moram prevert k pridem dam.
VeeDub
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 328
Pridružen: Petek 6.1.2006 19:32:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a VeeDub »

pomojem imaš kak stik, oz. ti masa uhaja.
exide
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 66
Pridružen: Nedelja 23.7.2006 21:56:41
Kraj: Brezje
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a exide »

Je že urejeno :)Sem spucal kontakte pri varovalkah :)
exide
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 66
Pridružen: Nedelja 23.7.2006 21:56:41
Kraj: Brezje
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a exide »

Zopet jaz :)

Spet se je pojavil en problem s štromarijo.
Vse dela ok dokler ne vklopim brisalcev. Ko pa vklopim brisalce mi vrže ven varovalko in ko vrže ven varovalko crkne tudi števec za bencin, ostalo deluje vredu, tudi kontrolne lučke še svetijo ob kontaktu. Ampak to se zgodi samo če je motorček za brisalce pritrjen na avto, če ga držim v roki deluje normalno, ko pa se z njim malo dotaknem ohišja avta pa spet vrže ven. Probal sem že vse varjante, preveril vezave, zamenjal rele, problem pa še vedno ostaja. Bi lahko bil kriv sam motor brisalcev?
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Verjetn ti navitje kje prebija na maso in imaš plus na ohišju. To velja edino, če imaš res vse prov zvezano, drugače je lahko še kaj drugega narobe.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Uporabniški avatar
Tine
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 102
Pridružen: Četrtek 12.3.2009 12:06:46

Odgovor Napisal/-a Tine »

Si probal pritrdit motorček tako, da ga izoliraš od ohišja (mase) ?
Chapter Štajerska.
exide
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 66
Pridružen: Nedelja 23.7.2006 21:56:41
Kraj: Brezje
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a exide »

Tine napisal/-a:Si probal pritrdit motorček tako, da ga izoliraš od ohišja (mase) ?
Če držim motorček v roki, proč od ohišja deluje normalno.
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Tine napisal/-a:Si probal pritrdit motorček tako, da ga izoliraš od ohišja (mase) ?
To ni rešitev še enkrat poglej če je vse res pravilno zvezano, v kolikor je potem dej motorček narazen, da vidiš kje je feler.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Uporabniški avatar
M0M0
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 404
Pridružen: Ponedeljek 6.8.2007 18:53:46
Kraj: Besnica pri Kranju
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a M0M0 »

To sej men dogajal dost podobn. Motorček mi je občasno delu kratek stik. ampak samo na najvišji poziciji. Se pravi, ko so bili brisalci prišli v zgornji položaj, so mi luči ugasnile oz utripnile. :roll: Varovalk ni mogl vn vršt... ker jih ni blo :? (prejšn lastnik je je dal m4 šraufe namest varovalk :( )
Na konc sem tko rešu, da sem se odpeljal do lokalnegva autoštromarja, ki je za nekaj € zrihtal stvar - res pa je, da je menjal motorček z vodili za brisalce vred.


[ :lol: :lol: [glih vidu - točno 2 leti registriran na forumu in točno 100 postov v 2h letih :lol: :lol: ]]
Zadnjič spremenil 1, dne M0M0, skupaj popravljeno 0 krat.
Slika
exide
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 66
Pridružen: Nedelja 23.7.2006 21:56:41
Kraj: Brezje
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a exide »

Danes sem ugotovil, da motorček ne lavfa več, tudi če ga držim v roki, tako da ga bom zamenjal, potem bom pa videl kaj bo. :o
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

[ :lol: :lol: [glih vidu - točno 2 leti registriran na forumu in točno 100 postov v 2h letih :lol: :lol: ]][/quote]

Off topic:

Nč več je že 101 :lol: :lol: :lol:

OK, zamenjaj in poročaj.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
exide
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 66
Pridružen: Nedelja 23.7.2006 21:56:41
Kraj: Brezje
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a exide »

Danes dobil nov motorček in zadeva deluje, dokler ga ne vgradim, tako da ima potem še nekje stik, ampak to bom jutri reševal, danes imam dovolj :) Bom magari okoli motorčka vse zaščitil z gumo potem pa ma da dela tako kot mora :lol:
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Brez veze saj sem ti že na začetku napisal, da poglej če imaš napeljavo pravilno zvezano. Ma zapel se do Bug Castoms pa ti bo Tadej pogledal kaj je narobe narejeno.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
exide
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 66
Pridružen: Nedelja 23.7.2006 21:56:41
Kraj: Brezje
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a exide »

Problem rešen :)

Danes sem šel šenkrat preverjat vezavo in sem zamenjal nekaj kablov in zadevo zmontiram in priklopim in brisalci delajo. :D Na žalost so delali samo 5 minut, potem je pa šla varovalka :o In zamenjam varovalko dam kontakt in že takoj ven vrže varovalko. Potem pa odklopim motor za brisalce pa ista zgodba in potem mi kapne, kaj če bi še stikalo za brisalce odklopil in ga odklopim in dam kontakt in varovalka ostane cela :) Potem sem pa razdrl stikalo in videl kje je bil problem. Notri je bil en kontakt, čisto na drugem koncu škatlice :) Če sem malo potresel škatlico je delovalo nekaj časa potem pa spet ne :) Na srečo je potem brat našel eno stikalo na podstrešju in ga zmontirava in sedaj dela tako kot mora. :D


Sem pa pod havbo našel še en merilec, ki mislim da pripada Speedyu :) Bom se magari v ponedeljek oglasil pa prinesel :)

Slika
Oddaj odgovor