Akumulator

Če imate probleme, napišite in vam bomo svetovali, če imate nasvete, jih povejte tudi drugim,.....

Moderator: uredniki

Uporabniški avatar
M0M0
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 404
Pridružen: Ponedeljek 6.8.2007 18:53:46
Kraj: Besnica pri Kranju
CONTACT:

Akumulator

Odgovor Napisal/-a M0M0 »

Avtu sem privoščil malo zimskega spanca (manj kot 2 meseca). Ko sem ga hotel vžgati, je bil akumulator prazen - se zgodi. Vzamem kleme in ga vžgem prek akumulatorja drugega avta. Avto normalno vžge, naredim z nim ene 10 km (prižgane luči, ugasnjen avtoradio). Ga vmes ugasnem, skočim na pijačo, ko se vrnem normalno vžge, se pripeljem domov, ga ugasnem, za foro še enkrat zalaufam - normalno vžge. Čez manj kot en dan se zopet vsedem v avto, hočem zalaufat pa spet prazen akumulator - lučke se pržgejo, štarter pa ne.

Ali je to slab akumulator? Ali je kaj drugega? Ko avto laufa imam napetost malo višjo od 13V - se pravi alternator dela?

Sprašujem zato, ker pri novejšem avtu sem imel problem da se mi je poln akumulator spraznil čez noč, ne da bi avto laufal, pa ni bil slab akumulator (brezveze sem kupil novega), ampak so se neke diode stikale in je na polno praznilo akumulator. Se lahko kaj podobnega dogaja tudi z mojim hroščem oz. kako naj ugotovim kaj je narobe?
Slika
grega.buggy
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 106
Pridružen: Petek 11.1.2008 0:20:40
Kraj: sv.tomaž (okolica ptuja)

Odgovor Napisal/-a grega.buggy »

akumolator lahlo daš na testeranje, apak skoraj siguren sem da je hin. hrošč nima nike elektronike kot novejši avti tak da pomoje nemre biti nič narobe na avto. ( to je moje mnenje)
grega
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Ja napisal si, da je bil akumulator prazen, ampak po 10km z prižganimi lučmi ti ne moreš napolnit praznega akumulatorja(rajši poslušaj radio pa luči ugasni). Alternator mora dati ven 14V lahko da tvoj tudi to zmore ampak ker je bil aku prazen se ni mogel pobrati na 14V najboljše za take stvari je polnilec pa ga napolni pa potem vidi kakšno napetost ti daje regler oztiroma alternator ven.
Kaj se tiče dveh mesecev je pa takole kislinski akumulatorji imajo samopraznjenje pa če prištejemo še kakšnih 10mA gor(radio in morda ura + zimski čas hladneja okolica) pa dva meseca je rezultat prazen akumulator. Če se hočeš izognit temu lahko čez zimo uporabljaš kakšen polnilec, ki ti vzdržuje aku čez zimo ali pa spremljaš porabo in ko vidiš da imaš napetost okoli 11V minimum 10,50V pa ga s polnilcem napolniš.
Druga varijanta da nabaviš gelne akumulatorje, ki pa imajo zelo majhno samopraznenje in večjo vzdržljivost in bi ti več časa ostali pri sebi. Jaz imam na voljo še par takšnih akumulatorjev kapacitete 6V 105Ah se pravi enga daš na levo polovico drugega pa na drugo polovico skupaj povežeš pa dobiš 12V 105Ah. Tem akumulatorjim pa dva meseca ne predstavlja nič.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Uporabniški avatar
M0M0
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 404
Pridružen: Ponedeljek 6.8.2007 18:53:46
Kraj: Besnica pri Kranju
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a M0M0 »

Gelni akumolatorji bi bili zanimivi. Daj mi povej okvirno ceno..
Slika
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

4 akumulatorji so 100 EUR se pravi, da je to za 2 avtomobila ali za 4 z 6V napajanjem so rumene barve in uporabni najmanj do leta 4/2011 zgoraj pride plastični pokrov tako da ti ne more prit v stik če imaš kakšen slab zadnji sedež.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
eugene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 97
Pridružen: Sreda 29.8.2007 10:43:57

Odgovor Napisal/-a eugene »

Kaj niso bosch silver tudi gelni?
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Al pa če to namontiraš sm35.gif :
Slika[/quote]
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

[quote="Mahne"]Al pa če to namontiraš sm35.gif :


Vsaka čast to pa res nisem videl že dolgo :lol: :lol: :lol:
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Uporabniški avatar
M0M0
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 404
Pridružen: Ponedeljek 6.8.2007 18:53:46
Kraj: Besnica pri Kranju
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a M0M0 »

Sj mogoče zgleda smešn, samo je pa definitivno uprabna zadeva (skor bolj kt kabli)! smiley20.gif
Slika
nix
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 183
Pridružen: Četrtek 17.5.2007 11:32:49
Kraj: mb

Odgovor Napisal/-a nix »

to se da dejansko kje dobit al pa kakorkoli naredit?
se mi bolj to dopade ko pa se vlegat pod avto pa sraufnciger tiscat na starter, sploh ce je tak ko danes, ko sem se skoraj v luzo vlego med najhujsim nalivom...

jaz sem mel avto zdaj 2 meseca v garazi pa je blo vse priklopleno pa sem ga pred tednom zakurblal pa je walda vse delalo tak ko je treba
CHAPTER Štajerska!!!
Slika
izzy
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 65
Pridružen: Torek 22.1.2008 19:48:32
Kraj: Šentjernej (Dolenjska)

Odgovor Napisal/-a izzy »

Samo, če je akumulator popolnoma prazen, avto vseeno nebi vžgal :lol:
Bi moral potem dat gor še tak frtajler, kot je na gasilskih pumpah (gasilci ze vejo kakšni so gor), da je notri še dinamo, ki da napetost za cinšpulo, da imaš sploh iskro :wink:

Je pa huda fora tole kladivo.gif
Uporabniški avatar
M0M0
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 404
Pridružen: Ponedeljek 6.8.2007 18:53:46
Kraj: Besnica pri Kranju
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a M0M0 »

No zdaj sem končno kupil akumulator (me je kar mal zvilo kolk to stane danes). Uzel sem nacenejši 55Ah in sem zanj dal 70€ ?!?. Sicer ga nisem dal v hrošča, ampak sem raje iz svojega nissana vzel Banner-jev akumulator 80Ah. Stvar sedaj deluje odlično.... Sem si kar odahnil, da je "samo" akumulator. :lol:
Slika
Uporabniški avatar
M0M0
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 404
Pridružen: Ponedeljek 6.8.2007 18:53:46
Kraj: Besnica pri Kranju
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a M0M0 »

Evo spet pi.....

1 mesec mi je akumulator dobro delal, sedaj spet isto..... 3 dni ga nisem vžgal, pa je akumulator spet prazen?! Prej pa skoz dobr.

Kaj bi blo lahko narobe
Slika
VeeDub
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 328
Pridružen: Petek 6.1.2006 19:32:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a VeeDub »

A fila ti ga dobro? okol 14.4 V če se ne motim?!
Samo zanimivo, jst mam en 10 let star Topla akumulator, ki je vmes že zavrel (16,7V filal alternator zaradi fuč reglerja), pa mi avto stoji od novembra... Vmes sem ga ene 3x vžgal in še zdj dobr dela.

Kaj maš muzko v hrošču, pa ti ojačevalec skoz laufa?
Zadnjič spremenil 1, dne VeeDub, skupaj popravljeno 0 krat.
eugene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 97
Pridružen: Sreda 29.8.2007 10:43:57

Odgovor Napisal/-a eugene »

Očitno ti nekje pušča.
Oddaj odgovor